وطن

وطن؛ آنکه بود بانامی بلند ؛
درآستانه ی بلوغ زمين؛
کلامی آبستن هزارتصوير؛ وهرتصوير؛
واژه های روشن عشق .
وگردش زمان ؛
قصيده بود ازپی قصيده ؛
وشوربودازپی شعر؛
ونامی بلنددرفراخنای حيات.

اينک اما ؛
بن بستی عظيم ؛ راه بر طلوع نور بسته است؛
وقصيده ی شور ؛
ناسروده شکسته است؛
ونام؛
شعاری ؛ که بربام بلند بادنشسته است !.


/ 17 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
sasan

دوست عزيز سلام لطفا اگرعناوين کتابهای دکتر هوشنگ شفا را در اختيار داری به بنده معرفی فرماييد . در صورت امکان ایميل بزنيد .

sasan

... اوه راستی يادم رفت نظرم را در مورد بلاگ شما عرض کنم. مطالب شما جالب است ولی روان و واضح نيست .مثلادر مرگ ديکتاتور شايد تنها اين عنوان می توانست انديشه شمارا برساند ومتن شاید این قدرت را نداشت و اين برای يک شعر نقص محسوب می شود حال خواه کلاسیک باشد یا نو ویا سپید و.. و ..و ... در پايان خوشحال می شود اگر باهم بيشتر اشنا شويم . لطفا برای من يادداشت بگذاريد . متشکرم

سروش

درود حضرت پگاه .،تصویر سازی کار خوب بود درود سبز باشید سبز و آفتابی

شمشاد

اشگم را درآوردی . مرحبا راستی سلام

آدمك

سلام دوست عزيزم... به‌قول يکی از بچه‌ها که برام کامنت گذاشته‌بود: زندگی حتی فرصت شعر گفتن رو هم از من گرفت... دنبال فرصتم لابه‌لای اين‌همه شلوغی کثيف... شاد باشی و برقرار... تا بعد...

Az Tajikistan

سلام...ای بسی تاريکيی مملو ز روشنايی بود، آرزو دارم موفق باشی.

شاهین

سلام همواره برای شما به سبب علاقه ی بی حد و حصری که به این آب و خاک دارید و در وبلاگتان نیز مشهود است احترام خاصی قایل بوده و هستم.از شعر زیبایتان ممنون.فضاسازی به خوبی در شعر شما صورت می گیرد.ای کاش طبع خود ار در سرودن شعر سنتی نیز می آزمودید.منتظر شما در روزنه ی کوچکمان هستیم.

صبوحی

شعرهات بی نظيره . کاش اقدام به چاپشان به صورت کتاب می کرديد.واگر در اين رابطه مشگلی داريد من از هر لحاظ در خدمتم . چون اين شعر های زيبا وپر محتوا بايد به هر قيمتی که شده به دست عموم برسد . پاينده باشی بزرگوار .

tebian

صفحه ی پربار و گيرايی داريد سال نو برشما تهنيت باد .